Web sitesinin temel kavramları ; Alan adı, Hosting, Dns kaydıdır. 

Alan adı, bir ada ve uzantıya sahiptır. Örneğin "ithakiajans" adı ve "com" uzantısından oluşur. Günümüzde çok çeşitli uzantılar olmakla birlikte en yaygın olanı "com"dur. Ad kısmı ise ingilizce karakterlerden oluşur. Türkçe karakterli adlar satılsa da, aslında bunlar birer yönlendirmedir. Potansiyel sorunlar taşıdığı için Türkçe karakterli alan adlarını önermemekteyiz.

Alan adı bir web sitesinin zorunlu bileşeni olsa da tek başına yeterli değildir. Alan adı sahipliğini bir çeşit marka kaydı olarak düşünmeniz gerekir. Yani bir alan adı aldığınızda, yalnızca o alan adının kullanma haklarını almış olursunuz. 

Web sitesinin diğer bileşeni Hosting'tir. Hostingi, web sitesini oluşturan dosyaların yerleştirildiği özel hard diskler olarak düşünebilirsiniz. Web siteleri hosting üzerinde çalışır. E-postalarda hostinge bağlı olarak çalışırlar.

Son kavram ise Alan adı ile Hosting arasındaki bağı kuran Dns kaydıdır. Dns kaydı "dns1.alanadi.com" şeklindedir. Browsera alan adınız yazıldığında hostinge erişmenizi sağlarlar.

Web siteleri bu üç temel bileşenle varolabilirler. 

 

  • Blog

    Web'de Yenilikler, güncellemeler, değişiklikler ve çeşitli bilgileri bulabileceğimiz sayfalarımız.

  • Destek Sayfaları

    Bizden aldığınız hizmetlerde karşılaşabileceğiniz sorunlar veya gereksinim duyabileceğiniz diğer...

  • Profesyonel Web Sitesi Fiyatı

    Kurumsal firmalar için hazırlanmış, cep telefonları ve tabletlerde de çalışan profesyonel bir...